
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| RoHS | Compliant |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Watchdog Timer | No Watchdog |
| Reset | No Manual Reset |
| Type | Voltage Monitors |
| Number of Voltages Monitored | 1 |
| Threshold Voltage | 2.93 V |
| Output Type | Active Low, Open Drain |
| Packaging | Reel |
| Reset Timeout | 1 ms Minimum |
Stock: 1344
Distributors
pcbx
Unit Price$0.16032
Ext.Price$0.16032
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.16032 | $0.16032 |
| 10 | $0.14291 | $1.42910 |
| 50 | $0.12739 | $6.36950 |
| 100 | $0.11099 | $11.09900 |
| 500 | $0.09671 | $48.35500 |
| 1000 | $0.09282 | $92.82000 |
| 3000 | $0.08908 | $267.24000 |
| 5000 | $0.08428 | $421.40000 |
